BATMAN BEŞİRİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ubeydullah AYDIN´ın 2017-2018 Eğitim-Öğretim 1.DönemSonu Kapanış Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ubeydullah AYDIN´ın 2017-2018 Eğitim-Öğretim 1.DönemSonu Kapanış Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ubeydullah AYDIN´ın 2017-2018 Eğitim-Öğretim 1.DönemSonu Kapanış Mesajı

Geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın güvencesi sevgili gençler ve saygıdeğer velilerimiz;

2017–2018  Eğitim  öğretim yılı 1.dönem sonunu 15 Temmuz İlkokulu’nda İlçe  Kaymakamımız Mustafa MASLAK’ın katılımıyla düzenlenen programla bitirdik.

 Kaliteli bir eğitim ve öğretim döneminden sonra 2017–2018  Eğitim öğretim yılı yarıyıl tatiline girdik. Bizlere, ailelerimize, vatanımıza, milletimize ve insanlığa hayırlı olsun.

 Hedefi; ülkesi ve milletini seven, dünyayla, kendisiyle ve çevresiyle barışık, öğrenmeyi öğrenen, uzlaşmacı, yapıcı, yenilikçi, değişimci insanlar yetiştirmek olan eğitim ve öğretim sürecinin bir yenisinde,  ders yılı başlangıcında herkes gibi ben de coşkulu ve sevinçliyim, bu duygularımı sizlerle paylaşırken hepinize sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum

Sevgili Öğrenciler;

 

Başarılı olmak için okumak, öğrenmek, düşünmek, okuduklarımızı yorumlamak gibi zihin sporları yapmalıyız. Nasıl spor hareketleri kaslarımızı güçlendirirse, beyin jimnastiği de zekâmızı geliştirir ve hafızamızı güçlendirir. Böyle düşündüğünüzde öğrenmek zevkli bir eyleme dönüşür ve sizi başarıya ulaştırır.

 

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım;

 

Öğretmenlik sevilmeden yapılabilecek bir meslek değildir. Sizler çocuklarımızın yani ülkemizin geleceğinden birinci derecede sorumlusunuz. Tüm öğretmenlerimizden isteğim kendi çocuklarınızın nasıl bir eğitim almasını istiyorsanız, öğrencilerinizi de o şekilde eğitmenizdir. Bir insanı eğitmek, bir toplumu şekillendirmek herkesin harcı değildir ve olmamalıdır. Öğretirken eğlenin ve eğlendirin. Öğretmenlik öğrencilerine ve mesleğine aşık olmayı gerektirir. Öğretmen; sevgisiz ve sabırsız olamaz, bu bağlamda, öğrenmenin kişiden kişiye farklılık gösterdiğini bilerek her öğrenci için uygun öğrenme ortamları sağlayıp, öğrenemeyeceği hiçbir şey olmadığını göstermeliyiz.

 

Değerli Anne ve Babalar;

 

Her anne, baba çocuklarının başarılı olmasını ister ve bu konuda çaba harcar. Fakat doğru olduğunu düşünerek sergilediğimiz bazı davranışlar yapıcı olmak yerine yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Yıkıcı sonuçlarla karşılaşmamak için tepki göstermeden önce çocuklarınızla empati kurmalısınız. Çocuklarınıza karşı anlayışlı ve duyarlı olunuz. Onlara kendilerini ifade etme hakkını tanıyınız, kontrol ediniz fakat baskı kurmayınız. Çocuklarınızı iyi örnek alabilecekleri ortamlara katılmaları konusunda teşvik ediniz. Sorumluklar yükleyerek cesaretlendiriniz. Öğrenci ve öğretmenlerimizi okullarda yalnız bırakmayacağınıza olan inancımla okullarda ve öğrenme ortamlarında vereceğiniz destek ve katkılardan dolayı şimdiden sizlere teşekkür etmek istiyorum. Eğitim çok bileşenli bir yürüyüştür ve kendimizi bu konuda sorumluluktan sıyrılmadan dört elle çocuğun eğitimine adadığımızda, bunun katkısını ilk görecek olan anne - baba olarak yine bizler olacağız.

 

Kıymetli Okul Müdürü Arkadaşlarım;

 

 

Okullarınızı bulunduğu sosyal ve mahalli yapının ortasına bir kültür merkezi olarak yerleştirme gayretinizi, öğretmenler ve öğrenciler için mutlu olacakları ve sevecekleri bir okul iklimi ve güven ortamı inşa etme çabası içerisinde olduğunuzu, bizler taakdirle velilerimiz ise şükranla izlemektedir. Bu doğrultudaki artarak devam eden çabanızı, çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlama gayret ve heyecanınızı gururla açıklamak istiyorum. Daha çok paylaşmak, örnek olacak uygulamaları çoğaltmak, görüşmek, daha çok okumak, sürekli kendimizi yenileme ve geliştirme çabası içerisinde yürümek bizim vizyonumuz geleceğe bakışımız olmuştur. Bu cümleyi ayakları yere sağlam basarak kurma fırsatını bana çalışmalarınızla verdiğiniz için sizlere teşekkür ederim.

 

Değerli Meslektaşlarım, Sayın Veliler ve Sevgili Öğrenciler;

 

Okullar bilginin aktarılıp öğrencinin hamal yığınları arasında ezildiği yerler değildir. Okullar sürekli öğrenerek canlı kalabilmeyi öğrendiğimiz yerlerdir. Doğru bilgiye, doğru ve sağlıklı yollardan ulaşmanın yeni nesillere kazandırıldığı yerlerdir. Okul mahallemizin en önemli kaynağımız olan insan unsurumuzun hazır ve nitelikli hale getirildiği yerlerdir.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle, yarıyıl tatilinin öğrencilere faydalı olmasını diliyorum kalın sağlıcakla

19-01-201819-01-2018

 

Mehmet Yatkın Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No19 Beşiri BATMAN - 0 488 311 22 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.