BATMAN BEŞİRİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET ERGÜL´ÜN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET ERGÜL´ÜN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk´ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği bu günde bütün meslektaşlarımın Öğretmenler Gününü kutluyorum.

 

Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli mesleklerindendir. Öğretmen, insanların hayatı boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir. Bundan dolayı da karşısına çıkabilecek zorluklar kendisini yıldırmamalıdır.

 

Öğretmenler, insanlara iyiyi doğruyu, güzeli ve faydalı olanı öğreten, eğiten, onlara sorumluluk duygusunu aşılayan, ülkemizin geleceği ve teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin kişiliğinin gelişimine katkıda bulunan fedakâr insanlardır. Öğretmenlerimiz, Başöğretmen Atatürk’e ve yüce milletimize layık olacak bir düstur içerisinde görevlerini yapmışlar ve yapmaya da devam etmektedirler.

 

Öğretmen, 15 Temmuz neslini yetiştiren, devletine karşı yürütülen tankın önüne gözünü kırpmadan yatabilen Sabri´leri, Ömer Halisdemir´leri, Eren Bülbülleri yetiştirendir.

 

Öğretmen, öğrencilerine ve bütün topluma aydınlanma yolunda liderlik yapma misyonunun sahibidir. Bu nedenle sürekli kendini geliştirmeli, yenilikleri yakından takip etmeli, mesleğinin onurunu ve şerefini her zaman korumalıdır.

 

Öğretmenlik mesleğine yeni adım atan genç öğretmenlerimiz ve eğitimin her kademesinde görev yapan fedakâr, kalbi görev aşkıyla dolu, değerli öğretmen arkadaşlarım. Teknoloji eğitimde ne kadar etkili kullanılırsa kullanılsın eğitimin ana unsuru her zaman sizlersiniz. Onun için her zaman olduğu gibi, bizlere büyük sorumluluklar düşmektedir.

 

Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün vecizeleri ile sözlerimi tamamlamak istiyorum.

 

“Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır...

 

Bu duygu ve düşünceler ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, başarı, sağlık ve mutluluklar diler, Saygılar sunarım.

 

                                                                                                                                             

                                                                                                                                      Mehmet ERGÜL

                                                                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdür V.

Mehmet Yatkın Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No19 Beşiri BATMAN - 0 488 311 22 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.