BATMAN BEŞİRİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ubeydullah AYDIN´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ubeydullah AYDIN´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

           23-11-2018Öğretmenlik bitmeyen bir sevda; karşılık beklemeksizin verilen emek; vatanını, milletini kendi nefsinin önüne koymak; hiç tanımadığın bir hayatın güzelleşmesi için çabalamak ve bir çocuğun gülümsemesiyle mutlu olmaktır.

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik;  Sevgi, şefkat ve fedakarlık, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. Öğretmenler  toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer önderdir.  Bireylerin yetişmesinde büyük rol üstlenen ve bizleri geleceğe hazırlayan fedakârca çalışan vatan sevdalısı kahramanlardır.
 

Öğretmen bir aynadır. Öğretmene bakanlar iyiyi, doğruyu, hoşgörüyü, geleceği görürler. Öğretmen bir ayna olarak, kendine çok iyi bakan, muhatabı olan insanı/çocuğu çok seven, dolayısıyla çok sevilendir.Dünya var oldukça en temiz, en gururlu meslek öğretmenlik olacaktır. Zira öğretmenler insanlığın adsız mimarları ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericileridir.
 

Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, ülkemizin ve milletimizin geleceğini emanet ettiğimiz, yürekleri; sevgi, şefkat ve sabırla dolu, bu kutsal mesleğe gönül vermiş tüm öğretmenlerimizin ve emekli öğretmenlerimizin ´Öğretmenler Günü´nü tebrik ediyorum”

Mehmet Yatkın Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No19 Beşiri BATMAN - 0 488 311 22 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.